close
تبلیغات در اینترنت
برش رد - 9

برش رد - 9

خاصیت زالو درمانی برای بدن
تعداد بازديد : 66

خاصیت زالو درمانی برای بدن

زالو هنگام مکیدن خون ، مواد متنوعی ترشح می کند که خواص درمانی دارند. معروف ترین ماده مترشحه از زالو هیرودین است.خواص مواد ترشح شده در خون توسط زالو به طور خلاصه به شرح زیر است :

 

* خاصیت بی‌حس‌کنندگی : باعث کاهش درد موضعی هنگام نیش زدن می‌شود که عمدتاً به دلیل وجود ماده هیرودین ( Hirudin ) است.

پیش گیری از بیماری با گیاه درمانی
تعداد بازديد : 45

پیش گیری از بیماری با گیاه درمانی

گیاه درمانی را غلیرغم نظرات متفاوت مراجع داخلی و بیم المللی، به ساده ترین و علمی ترین شکل می توان این گونه بیان کرد :

 

گیاه درمانی به علم درمان و پیش گیری از بیماری ها با استفاده از قسمت مختلف گیاهان و مواد تهیه شده از آن ها گفته می شود. گیاهانی که به روش سنتی برای درمان به کار می روند اصطلاحاً گیاهان دارویی نامیده می شوند. یکی از اصول مهم درگیاه درمانی این است که این گیاهان و یا بخش های مورد استفاده آن باید کاریی مناسبی در درمان داشته باشند. 

درمان بدن با کمک ماساژ درمانی
تعداد بازديد : 53

درمان بدن با کمک ماساژ درمانی

ماساژ درمانی عبارتست از دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن. این درمان به رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدما ت و سرعت بهبود ناراحتیهای حاد و مزمن كمك می كند. امروزه میلیونها نفر در سراسر جهان از این روش به عنوان یك روش مراقبت بهداشتی استفاده می كنند.

سوزن درمانی/فواید طب سوزنی
تعداد بازديد : 47

سوزن درمانی/فواید طب سوزنی

طب سوزنی یا سوزن درمانی یکی از مهم‌ترین شاخه‌های طب سنتی چین است، که نظیر بسیاری از قواعد و قوانین طب سنتی مبنای علمی تایید شده ندارد و روشی تجربی محسوب می‌شود. در این روش درمانی، متخصصین سوزن‌های نازکی را به نقاط مشخص بدن که گذرگاه انرژی نام دارند فرو می‌کنند. 

شیوه درمان در آب
تعداد بازديد : 44

شیوه درمان در آب

هیدروتراپی به عنوان آب درمانی در گذشته توسط ایرانی ها وژاپنی ها .مصری ها و یونانی ها با توجه به خواص بسیار اب درمانی مورد توجه بوده و به فراوانی استفاده میشده است.

ليست صفحات
تعداد صفحات : 302