close
تبلیغات در اینترنت
برش رد - 3

برش رد - 3

طب بادکش درمانی
تعداد بازديد : 15

طب بادکش درمانی

بادکش درمانی یکی از روش های طب مکمل یا طب جایگزین است. در ین روش درمانی، فنجان های مخصوصی برای ایجاد مکش روی پوست بیمار قرار داده می شوند. جنس این فنجان ها از مواد مختلفی مانند شیشه، چوب بامبو و سفال است.

 

 طرفداران بادکش درمانی معتقدند مکش ایجادشده توسط این فنجان ها باعث جریان بهتر خون می شود که برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است.

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 بهمن 1397 ساعت: 14:11

حجامت چیست/فواید حجامت
تعداد بازديد : 14

حجامت چیست/فواید حجامت

“حجامت” اصطلاحا به روشی ازخونگیری اطلاق می شود که مورد تایید طب سنتی است و جهت درمان بعضی ازبیماری ها بکار می رود اما این روش برای بعضی از افراد مضر است.

حجامت یک روش درمانی سنتی در طب اسلامی است که فواید فراوانی برای بهبود برخی از بیماری ها دارد اما اگر می خواهید از این روش استفاده کنید باید بدانید که این روش مقررات خاص و زمان خاصی برای انجام دارد و برای برخی از افراد مضر است . حجامت چیست

حجامت، یک فرم باستانی از طب جایگزین است که در آن درمانگر یک فنجان مخصوص را روی پوست شما برای چند دقیقه قرار میدهد، تا مکش ایجاد کند مردم ،آن را برای بسیاری از اهداف، از جمله برای کمک به درد، التهاب، جریان خون، آرامش و به عنوان یک نوع ماساژ عمیق بدن ،استفاده میکنند ؛ فنجان ممکن است ،از موارد زیر ساخته شده باشد:

 

شیشه ، بامبو ، سفال ، سیلیکون

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 بهمن 1397 ساعت: 14:8

خاصیت زالو درمانی برای بدن
تعداد بازديد : 23

خاصیت زالو درمانی برای بدن

زالو هنگام مکیدن خون ، مواد متنوعی ترشح می کند که خواص درمانی دارند. معروف ترین ماده مترشحه از زالو هیرودین است.خواص مواد ترشح شده در خون توسط زالو به طور خلاصه به شرح زیر است :

 

* خاصیت بی‌حس‌کنندگی : باعث کاهش درد موضعی هنگام نیش زدن می‌شود که عمدتاً به دلیل وجود ماده هیرودین ( Hirudin ) است.

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 بهمن 1397 ساعت: 14:5

پیش گیری از بیماری با گیاه درمانی
تعداد بازديد : 15

پیش گیری از بیماری با گیاه درمانی

گیاه درمانی را غلیرغم نظرات متفاوت مراجع داخلی و بیم المللی، به ساده ترین و علمی ترین شکل می توان این گونه بیان کرد :

 

گیاه درمانی به علم درمان و پیش گیری از بیماری ها با استفاده از قسمت مختلف گیاهان و مواد تهیه شده از آن ها گفته می شود. گیاهانی که به روش سنتی برای درمان به کار می روند اصطلاحاً گیاهان دارویی نامیده می شوند. یکی از اصول مهم درگیاه درمانی این است که این گیاهان و یا بخش های مورد استفاده آن باید کاریی مناسبی در درمان داشته باشند. 

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 بهمن 1397 ساعت: 14:0

درمان بدن با کمک ماساژ درمانی
تعداد بازديد : 15

درمان بدن با کمک ماساژ درمانی

ماساژ درمانی عبارتست از دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن. این درمان به رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدما ت و سرعت بهبود ناراحتیهای حاد و مزمن كمك می كند. امروزه میلیونها نفر در سراسر جهان از این روش به عنوان یك روش مراقبت بهداشتی استفاده می كنند.

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 بهمن 1397 ساعت: 17:29
ليست صفحات
تعداد صفحات : 296