close
تبلیغات در اینترنت
برش رد - 11

برش رد - 11

پاسخ -دیوار / فروغ فرخزاد
تعداد بازديد : 2

پاسخ -دیوار / فروغ فرخزاد

"پاسخ"

 

بر روی ما نگاه خدا خنده می زند 
هر چند ره به ساحل لطفش نبرده ایم 
زیرا چو زاهدان سیه کار خرقه پوش 
پنهان ز دیدگان خدا می نخورده ایم ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : شنبه 15 دي 1397 ساعت: 14:13

شکوفهٔ اندوه -دیوار / فروغ فرخزاد
تعداد بازديد : 2

شکوفهٔ اندوه -دیوار / فروغ فرخزاد

"شکوفهٔ اندوه"

 

شادم که در شرار تو می سوزم 
شادم که در خیال تو می گریم 
شادم که بعد وصل تو باز اینسان 
در عشق بی زوال تو می گریم ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : شنبه 15 دي 1397 ساعت: 14:12

هوش مصنوعی در سال 2019
تعداد بازديد : 8

هوش مصنوعی در سال 2019

طی سال‌های اخیر"هوش مصنوعی" (AI) موضوع داغ رسانه‌ها بوده و همچنان هم با قابلیت‌های روز افزون خود جذاب‌ترین موضوع رسانه‌ها محسوب می‌شود و غول‌های فناوری جهان مانند آمازون، فیسبوک، مایکروسافت و گوگل نیز سرمایه گذاری‌های عظیمی در این زمینه می‌کنند. به گزارش فوربز، در سال ۲۰۱۸ خبرهای بسیار جالبی از عملکرد فناوری هوش مصنوعی در زمینه‌های گوناگون شنیدیم اکنون در این خبر قصد داریم تا دریابیم آینده این فناوری در سال ۲۰۱۹ چگونه خواهد بود.

هوش مصنوعی و تکامل روبات و چاپگرهای چهار بعدی
تعداد بازديد : 12

هوش مصنوعی و تکامل روبات و چاپگرهای چهار بعدی

اختراع رایانه‌های شخصی در سال 1943 میلادی نخستین باری بود كه انسان را مجبور كرد به مبحث «هوش مصنوعی» هم فكر كند. با این وجود سال 1960 میلادی نخستین باری بود كه تئوری «هوش مصنوعی» مطرح شد و شخصی به نام «جان مك‌كارتی» (John McCorthy) پایه‌های آن را بنیان نهاد. البته با گذشت چندین سال،‌ این بخش از علم پیشرفت چندانی نكرد. «آلان تورینگ» Alan Turing در سال 1950 میلادی گفته بود: «با گذشت حدود 50 سال زمانی می‌رسد كه انسان می‌تواند رایانه‌ها را برنامه‌ریزی كند، مدلی از این دستگاه را با قابلیت اجرای بازی‌های هوشمندانه تقلیدی ارائه دهد و در نهایت رایانه‌هایی ساخته شود كه پس از 5 دقیقه سؤال و جواب از انسان، بتوانند با او تعامل برقرار كنند و هویت واقعی وی را تشخیص دهند.» اگرچه تورینگ در آن زمان برمبنای علم خود پیش‌بینی‌هایی انجام داده بود، اما به اعتقاد بسیاری از كارشناسان امروزی، او برای نخستین بار تعریفی از «هوش مصنوعی» ارائه كرد.هوش مصنوعی كه در اصل عرصه تلاقی بسیاری از دانش‌ها و علوم محسوب می‌شود، در پزشكی، ریاضیات، روانشناسی، نورولوژی و... ریشه دارد و بر پایه چهار اصل تعریف شده است: سیستم‌هایی كه به‌طور منطقی فكر می‌كنند، سیستم‌هایی كه به‌طور منطقی عمل می‌كنند، سیستم‌هایی كه مانند انسان فكر می‌كنند و سیستم‌هایی كه مانند انسان عمل می‌كنند. 

هوش مصنوعی و خواندن ذهن انسان
تعداد بازديد : 8

هوش مصنوعی و خواندن ذهن انسان
نیم نگاه
 گروهی از محققان سیستمی طراحی کرده‌اند که می‌تواند تمام فعالیت‌های مغزی انسان را ترجمه کند و آن را به صورت نوشتاری و در قالب کلمات ارائه دهد تا به عبارت دیگر فناوری بتواند ذهن انسان را بخواند.پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک افرادی که به بیماری‌های نورولوژیکی مبتلا شده‌اند و قابلیت تکلم خود را از دست داده‌اند، براحتی می‌توانند با محیط پیرامون خود در ارتباط باشند.

عملکرد هوش مصنوعی در زندگی انسان
تعداد بازديد : 8

عملکرد هوش مصنوعی در زندگی انسان

 

شش تاثیر هوش مصنوعی برای زندگی بشر

 

فناوری به سرعت در حال حرکت است. هوش مصنوعی (AI) را باید عرصه‌ی پهناور تلاقی و ملاقات بسیاری از دانش‌ها، علوم، و فنون قدیم و جدید دانست. هوش مصنوعی چندین دهه است که یک مفهوم جذاب از داستان‌های علمی تخیلی بوده است، اما بسیاری از محققان این مفهوم را به واقعیت نزدیک کرده‌اند.

تاثیرات هوش مصنوعی در سیر و سفر
تعداد بازديد : 7

تاثیرات هوش مصنوعی در سیر و سفر

تاثیرات هوش مصنوعی در سیر و سفر

 

در حال حاضر، اصطلاح AI یا هوش مصنوعی فراگیر شده و ارتباطات بشری را تغییر داده است. پس فراگیری چنین علمی یکی از موارد ضروری در زندگی امروز بشر است. این فناوری بر زوایای مختلف زندگی تاثیر داشته است. هوش مصنوعی بر روند مسافرت بشر نیز تاثیر داشته و موجب پیشرفت تجهیزات و کاهش هزینه‌ها در این زمینه شده است. در ذیل چهار برنامه علمی و کاربردی در سفر معرفی می‌شوند:

تاثیر هوش مصنوعی بر مدیریت مرکز داده
تعداد بازديد : 7

تاثیر هوش مصنوعی بر مدیریت مرکز داده

مدیریت مدرن مراکز داده با هوش مصنوعی

 

هدف نهایی برای مدیریت زیرساخت مرکز داده (DCIM) این است که آنها توانایی خودمدیریتی داشته باشند یا به عبارت دیگر کاملاً خودکار عمل کنند. امید این است که نرم‌افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی (مانند نرم‌افزارهای مبتنی بر ابر) بر فناوری اطلاعات نظارت و آن را کنترل کنند و همچنین مدیریت زیرساخت‌ها را راحت‌تر کنند. خنک‌سازی، انرژی، محاسبات، بار کاری، ذخیره‌سازی و شبکه‌سازی باید به صورت پویا و انعطاف‌پذیر باشد تا بیشترین کارایی، حداکثر تولید و بالاترین دسترس‌پذیری کسب شود.

 

 

ليست صفحات
تعداد صفحات : 138