close
تبلیغات در اینترنت
برش رد - 10

برش رد - 10

خواص مفید شلغم
تعداد بازديد : 12

خواص مفید شلغم

شلغم دارای خواص شگفت انگیز برای سلامتی است. مصرف شلغم برای پیشگیری از حمله قلبی و بیماری های قلبی، خواص ضد سرطان، بهبود سیستم ایمنی بدن،سلامت پوست و استخوان شما بسیار مفید است.

ما ایرانی ها شلغم را خوب می شناسیم. پاییز فصل آمدن آن در مغازه های میوه فروشی است، انواع و اقسام ویروس هایسرماخوردگی هم از راه می رسد. طبیعت همه چیز را آماده کرده است. ما هم می رویم مقداری شلغم می خریم و با پختن آن از مزایای بی شمارش برای مقابله با سرماخوردگی بهره می گیریم.

ولی این سبزی ریشه ای پرخاصیت تنها با سرماخوردگی نمی جنگد بلکه خاصیت های ضد سرطانی، رفع کننده بیماری های قلبی، تقویت سیستم گوارشی و سیستم ایمنی و تنظیم سوخت و ساز سلولی از دیگر خواص بی شمار شلغم است.

 

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : جمعه 19 بهمن 1397 ساعت: 12:48

خواص شاهی
تعداد بازديد : 15

خواص شاهی

سبزی شاهی به نام ترتیزک و یا تره تندک هم شناخته می شود که خواص زیادی دارد و به صورت خام مصرف می شود. این سبزی بموی ایران است و از خانواده چلیپائیان است.

در این قسمت به خواص سبزی شاهی پرداخته ایم. این سبزی برای سلامتی، بارداری، کاهش وزن و زیبایی پوست و مو فواید بیشماری دارد.

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 بهمن 1397 ساعت: 17:13

خواص رازیانه
تعداد بازديد : 23

خواص رازیانه

رازیانه گیاهی است معطر ، علفی و دوساله که ارتفاع آن تا ۲ متر می رسد ساقه آن دارای شیارهای هم ردیف و موازی می باشد برگهای آن نازک و نخی مانند شوید است گلهای رازیانه زرد و بصورت خوشه در انتهای ساقه ظاهر می شود و به دو صورت وحشی و زراعی در ایران دیده می شود.

 

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 بهمن 1397 ساعت: 17:10

خواص چغندر
تعداد بازديد : 16

خواص چغندر

چغندر دو نوع است: يک نوع آن چغندر معمولي است به رنگ بنفش تيره و يا قرمز (لبو) و نوع ديگر آن چغندر قند است و به رنگ زرد روشن که اين چغندر به مقدار بسيار زياد در نقاط مختلف دنيا براي استفاده از شکر آن، کشت مي شود.

چُغُندَر سبزه‌ای است خوردنی. که ریشه آن کلفت و گوشتی است و پخته آن از اغذیه لذیذ و شیرین است و برگ چغندر و خود آن را در آشها و بورانی‌ها داخل می‌کنند و نیز چغندر را در تغذیه حیوانات بکار می‌برند و از نوعی از آن قند و الکل می‌سازند. سبزیی است خوردنی با ریشه بزرگ. گیاهی دوساله که در سال اول برگهای گسترده دارد و ریشه آن اندوخته قندی می‌سازد و در سال دوم ساقه گلدار آن تشکیل یافته اندوخته را بمصرف می‌رساند.

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 بهمن 1397 ساعت: 17:7

خواص گیاه آب تره
تعداد بازديد : 11

خواص گیاه آب تره

شكنندگی پوست - كاهش حساسیت - برونشیت - طاسی سر - زیباشدن صورت - قند - تصفیه كننده خون - سوءهاضمه - نقرس - رماتیسم - جوشهای صورت - لكه های آفتابزدگی - گواتر - اگزما - مدر - دردهای قاعدگی - گلودرد - ازدیاد شیر - خونریزی - خارشهای واژن - دردهای سیاتیك - تقویت غرایز میل جنسی - پیسی و...

نام علمی Nasturtium officinale R. Br. Nasturtium fontanum Aschers.
Sisymbrium nasturtium aquaticum L.
Rorippa nasturtium-aquaticum schin2 et thell
از خانواده Cruciferae

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 بهمن 1397 ساعت: 17:3
ليست صفحات
تعداد صفحات : 296