جملات بزرگان,عکس نوشته ها,جملات بزرگان,نابترین سخنان,جملات زیبا,متن های زیبای,متن های خواندنی,نابتر

خطر انتقال اضطراب ریاضی والدین به بچه ها
تعداد بازديد : 96

  خطر انتقال اضطراب ریاضی والدین به بچه ها

بالا رفتن فشار خون. تپش قلب فزاینده. کف دست عرق کرده؛ برای بسیاری از بزرگسالان، اینها واکنش هایی است که در مواجهه با مسائل دشوار ریاضی رخ می دهد. اما برای کودکان، اضطراب ریاضی تنها یک احساس یا واکنش عصبی نیست بلکه می تواند بر تمام عملکرد تحصیلی آنها در مدرسه اثر منفی بگذارد. این ترس می تواند به طور خزنده دانش آموزان را در مواجهه با موقعیت هایی که عملکرد مطلوب آنها مورد ارزیابی قرار می گیرد مانند امتحانات و یا صحبت کردن در کلاس درس دچار اختلال نماید.

روش برخورد با کودکان دیرآموز
تعداد بازديد : 112

روش برخورد با کودکان دیرآموز

 

اعظم نوری، روان‌شناس، در گفت‌وگو با ایسنا

 

کودک دیرآموز میزان و عمق یادگیری‌اش نسبت به متوسط همسالانش کمتر است. کودک دیرآموز، کودکی است که توانایی یادگیری مهارت‌های تحصیلی ضروری را دارد، اما میزان و عمق یادگیری‌اش نسبت به متوسط همسالانش کمتر است. این کودکان دارای بهره هوشی بین ۷۰ تا ۸۵ هستند و به علت رشد ذهنی کم، قادر به فراگیری مطالب و حل مسائل، همانند افراد عادی و هم سن و سال‌های خود عمل نمی‌کنند.

آموزش در خانه‌های ریاضیات
تعداد بازديد : 116

 آموزش در خانه‌های ریاضیات

 

دکتر علی رجالی، موسس اولین خانه ریاضیات ایران، در گفت‌وگو با ایسنا

دکتر علی رجالی، با بیان اینکه هدف خانه‌های ریاضیات، عمومی‌سازی ریاضی، تصحیح روش‌های آموزش ریاضی، انجام کارگروهی و کارهای بین‌رشته‌ای است، گفت: خانه‌های ریاضیات به‌هیچ وجه حق ندارند کلاس‌های تقویتی برای دروس مختلف برگزار کنند. وی یکی از خط‌ قرمزهای شورای خانه‌های ریاضیات را برگزاری کلاس‌های کنکور توسط خانه‌های ریاضیات معرفی کرد و افزود: بعد از اینکه تعدادی از خانه‌های ریاضیات در ایران تاسیس شد، شورای خانه‌های ریاضیات ایران شکل گرفت و وزارت علوم به این شورا اجازه داد که مجوز تشکیل و ادامه کار خانه‌های ریاضیات را صادر کند. شورای خانه‌های ریاضیات خط قرمزهایی دارد که یکی از آن‌ها برگزاری کلاس‌های کنکور است.

ليست صفحات
تعداد صفحات : 4