close
تبلیغات در اینترنت
کارآموزی ها,کارورزی ,انواع کارآموزی ,انواع کارورزی ,انواع مقالات کارورزی,انواع مقالات کارآموزی,شرکت

کارآموزی ها,کارورزی ,انواع کارآموزی ,انواع کارورزی ,انواع مقالات کارورزی,انواع مقالات کارآموزی,شرکت

برسی سیستماتیک روش ها و کاربردهای مسیر یابی در حوزه شبکه های حسگر بیسیم
تعداد بازديد : 6

 

عنوان:برسی سیستماتیک روش ها و کاربردهای مسیر یابی در حوزه شبکه های حسگر بیسیم

نویسنده : حامد رزاقی پور
نوع فایل : PDF
رشته : 
زبان : فارسی
حجم : 2MB
تعداد صفحات: 31

 

مقدمه

امروزه محققین و مهندسین حوزه شبکه های حسگر بیسیم با چند چالش عمده مواجه اند که در طراحی خود، شگردها و راهکارهای نوینی را جهت مسیریابی مد نظر قرار میدهند. اول آنکه می بایست از پهنای باند بصورت بهینه جهت کمینه نمودن تاخیر ارسال بین فرستنده و گیرنده استفاده نمایند و دوم، قابلیت تحمل پذیری در برابر خطاهای پایدار، ثابت و یا زودگذر را در گره ها و یا اتصالات شبکه را مد نظر داشته باشند. همچنین، رویکرد دیگر میتواند گسترش پروتکل های مسیریابی بر اساس تضمین ارائه سرویس مورد نیاز در جهت کاربردی خاص باشد. صاحبان صنایع و مدیران شبکه با توجه به نیازمندی و نوع کاربری و نیز موقعیت سوق الجیشی و جغرافیایی خود و همچنین توجه ویژه به مدیریت توان مصرفی در شبکه های حسگر بیسیم خود، میتوانند پروتکل های مسیریابی متفاوتی را انتخاب و از آنها استفاده نمایند. با توجه به دیدگاه های مذکور و اهمیت موضوعات مطرح شده، طراحی پروتکل های مسیریابی به دسته بندی های متفاوتی با توجه به نوع کاربری، ابعاد شبکه، موقعیت جغرافیایی، کیفیت سرویس درخواستی و موارد مشابه تقسیم بندی میشوند تا مصرف انرژی را بصورت متوازن و کمینه در آورند و از روی دیگر ترافیک شبکه را بصورت امن، با کیفیت سرویس دلخواه و کم هزینه از مبدا به مقصد با کمترین زمان ارسال کنند.

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : پنجشنبه 04 بهمن 1397 ساعت: 18:20

دانلود مروری بر زنجیره های مارکوفت
تعداد بازديد : 10

دانلود مروری بر زنجیره های مارکوفت

 

عنوان:دانلود مروری بر زنجیره های مارکوفت

نویسنده : محمد خلیلی دورمنی
نوع فایل : PDF
رشته : 
زبان : فارسی
حجم : 2MB
تعداد صفحات: 49

 

مقدمه:

 

زنجیره مارکف که به افتخار آندری مارکف ریاضی دان اهل روسیه این گونه نام گذاری شده یک سیستم ریاضی است که در آن انتقال از یک حالت به حالت دیگر صورت می گیرد که البته تعداد این حالات قابل شمارش است.

زنجیره مارکف یک فرآیند تصادفی بدون حافظه است بدین معنی که توزیع احتمال شرطی حالت بعد تنها به حالت

فعلی بستگی دارد و به وقایع قبل از آن وابسته نیست. این نوع بدون حافظه بودن خاصیت مارکف نام دارد. زنجیره مارکف در مدل سازی دنیای واقعی کاربردهای زیادی دارد. زنجیره مارکوف یک فرآیند تصادفی گسسته در زمان با خاصیت مارکف است. اگرچه برخی از نویسندگان در مورد فرآیندهای پیوسته در زمان هم از اصطلاح زنجیره مارکف استفاده می کنند. یک فرآیند تصافی گسسته در زمان شامل سیستمی است که در هر مرحله در حالت خاص و مشخصی قرار دارد و به صورت تصادفی در هر مرحله تغییر حالت می دهد. مراحل اغلب به عنوان لحظه های زمانی در نظر گرفته می شوند ولی می توان آنها را فاصله فیزیکی یا | هر متغیر گسسته دیگری در نظر گرفت. خاصیت مارکف بیان می کند که توزیع احتمال شرطی برای سیستم در مرحله بعد فقط به حالت فعلی سیستم بستگی دارد و به حالت های قبل بستگی ندارد. چون سیستم به صورت تصادفی تغییر می کند به طور کلی پیش بینی حالت زنجیره مارکف در نقطه ای خاص در آینده غیر ممکن است. با این حال

ویژگی های آماری سیستم در آینده قابل پیش بینی است. در بسیاری از کاربردها چیزی که دارای اهمیت است همینویژگی های آماری است.

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : چهارشنبه 03 بهمن 1397 ساعت: 16:11

معرفی شبکه های حسگر بی سیم
تعداد بازديد : 9

معرفی شبکه های حسگر بی سیم

 

عنوان:معرفی شبکه های حسگر بی سیم

نوع: شبکه
نویسنده : پارس بوک
نوع فایل : PDF
رشته : 
زبان : فارسی
حجم : 2MB
تعداد صفحات: 56


پیش گفتار :

امروزه زندگی بدون ارتباطات بی سیم قابل تصور نیست. پیشرفت تکنولوژی CMOS و ایجاد مدارات کوچک و کوچکتر باعث شده است تا استفاده از مدارات بی سیم در اغلب وسایل الکترونیکی امروز ممکن شود. این پیشرفت همچنین باعث توسعه ریز حسگرها شده است. این ریز حسگر ها توانایی انجام حس های بی شمار در کارهایی مانند شناسایی صدا برای حس کردن زلزله را دارا می باشند همچنین جمع آوری اطلاعات در مناطق دور افتاده و مکان هایی که برای اکتشافات انسانی مناسب نیستند را فراهم کرده است. اتومبیل ها می توانند از ریز حسگر های بی سیم برای کنترل وضعیت موتورو فشار تایرها, تراز روغن و... استفاده کنند. خطوط مونتاژ می توانند از این سنسورها برای کنترل فرایند مراحل طول تولید استفاده کنند. در موقعیت های استراتژیک ریز حسگرها می توانند توسط هواپیما بر روی خطوط دشمن ریخته شوند و سپس برای رد گیری هدف (مانند ماشین یا انسان) استفاده شوند. در واقع تفاوت اساسی این شبکه ها ارتباط آن با محیط و پدیده های فیزیکی است شبکه های سنتی ارتباط بین انسانها و پایگاه های اطلاعاتی را فراهم می کند در حالی که شبکه ی حس اکار مستقیما با جهان فیزیکی در ارتباط است با استفاده از حسگرها محیط فیزیکی را مشاهده کرده و بر اساس مشاهدات خود تصمیم گیری نموده و عملیات مناسب را انجام می دهند. نام شبکه حس کار بی سیم یک نام عمومی است برای انواع مختلف که به منظورهای خاص طراحی می شود. برخلاف شبکه های سنتی که همه منظوره اند شبکه های حس اکار نوعا تک منظوره هستند. در هر صورت شبکه های حسگر در نقاط مختلفی کاربرد دارند برخی از این کاربرد ها به صورت فهرست وار آورده شده است

ادامه مطلب
نویسنده :
تاریخ انتشار : چهارشنبه 03 بهمن 1397 ساعت: 15:55
ليست صفحات
تعداد صفحات : 41